Ekipa iz Slovačke pobijedila na na međunarodnom romskom boksačkom amaterskom meču

Romski boksači amateri natjecali su se u dvorani Vodova u Brnu, Češka, za regionalni kup Južne Moravske. Timovi iz Češke i Slovačke izazvali su jedni druge, prenosi romea.cz.

Događaj je održala Udruga romskih društava u Češkoj. Ovu drugu godinu natjecanja podržali su mnogi bivši profesionalni boksači iz obje zemlje.

Ján Zachara (rođen 27. kolovoza 1928.), bivši čehoslovački boksač koji je na ljetnim olimpijskim igrama 1952. u Helsinkiju osvojio zlatnu medalju u kategoriji pero-laka, razgovarao je s mladim natjecateljima o fer play-u. Boksači iz Slovačke su po drugi put osvojili pehar.

Patrik Baláž iz ekipe Dukla Olomouc iz Češke proglašen je najuspješnijim boksačem meča u pogledu tehnike. Rastislav Lučanský, predsjednik Saveza romskih društava, je poklonio pehar pobjednicima.