Reprezentacija Roma Srbije u nogometu potukla američke marince

Američko veleposlanstvo organiziralo je povodom Svjetskog dana Roma prijateljsku utakmicu selekcije veleposlanstva i nogometne reprezentacije Roma Srbije.

“Ovo je izvrsna prilika za susret s nekim od mladih sportaša u Srbiji i da zajedno proslavimo Međunarodni dan Roma.” Zamjenik veleposlanika Kurt Doneli otvara prijateljsku utakmicu selekcije veleposlanstva i nogometne reprezentacije Roma Srbije “, izvijestila je veleposlanstvo SAD-a na Twitteru.

A onda je započela utakmica.

Još tijekom prvog poluvremena, rezultat nije bio u korist američkog veleposlanstva.

“Što mislite tko vodi 2: 0 🙂 i još uvijek kraj prvog poluvremena”, napisali su na Twitteru.

Zatim je uslijedio još jedan tweet:

“Ubijaju nas!”, Uz objašnjenje – “Ne brinite ništa, samo gubimo utakmicu:)”

Na kraju pobjedu je odnijela nogometna reprezentacija Srbije. U spomen na ovo sportsko okupljanje, američki “Spirit of America” donirao je nove dresove ekipi nogometne reprezentacije Roma Srbije.

Američko veleposlanstvo u Beogradu poželjelo im je puno uspjeha u nadolazećoj sezoni s jednom željom – pobijedite sve, kao i nas danas.

Ovaj događaj, kako su istaknuli iz američkog veleposlanstva, pokazao je sport pomaže da se različite zajednice bolje razumiju, komuniciraju i okupe u duhu prijateljskog natjecanja.

Izvor: kurir.rs