Hrvatski učenici provokativnim videom osvojili glavne nagrade EU projekta

UČENICI 4.h razreda varaždinske Gospodarske škole osvojili su glavnu nagradu za svoj video uradak kojim su sudjelovali u EU projektu LADEER.

Varaždinski učenici su u konkurenciji između 293 škole iz 17 zemalja ušli u samo finale natjecanja i osvojili prvo mjesto.

Cilj natjecanja bio je iznjedriti slogan koji će potaknuti interes i povećati razinu informiranosti o razvojnim temama kao što su ljudska prava, migracije, borba protiv siromaštva, tolerancija, zaštita okoliša, recikliranje, organska hrana i slično. U osmišljavanju projekta sudjelovali su učenici Eni Anđel, Jeleni Buden, Filipu Hadrović, Martini Končevski, Moniki Kuzmić, Daliji Poustecki, Danici Štriga i Anamariji Žuliček.

Slogan varaždinski učenika glasi: “Don’t let your eyes cover your heart with judgement”.

U ovom su projektu sudjelovale 42 škole iz Hrvatske, a među pet najboljih je i crtež sa sloganom 13-godišnjeg Andrije Aračića, učenika sedmog razreda Osnovne škole “Stjepan Radić” iz Imotskog.

Izvor: Index